KASY FISKALNE ONLINE + PINPAD najlepszy sposób na

 

łatwe płatności bezgotówkowe.

 

 

 


 

Prosta konfiguracja, połączenie jednym kablem USB

Kasy fiskalne NOVITUS z rodzimy Online zostały wyposażone w niezwykłe rozwiązania, które na co dzień ułatwiają prowadzenie biznesu oraz przynoszą przedsiębiorcom dodatkowe przychody i zyski. Jednym z takich rozwiązań jest możliwość współpracy z PIN Padami. Dzięki temu uruchomienie płatności bezgotówkowych staje się niezwykłe proste w każdym punkcie sprzedaży, nawet najmniejszym.

Użytkownik nie musi już martwić się dodatkową konfiguracją PIN Pada. Wystarczy, że połączy go z kasą online jednym kablem USB i to wszystko! Urządzenie jest gotowe do przyjmowania płatności bezgotówkowych. PIN Pad może współpracować z każdą kasą Novitus online, zatem jeśli zajdzie potrzeba podpięcia go do innej kasy online w sklepie, nie będzie potrzeby dodatkowej konfiguracji – urządzenie jest gotowe do pracy bezpośrednio po podpięciu. PIN Pad obsługuje transakcje bezgotówkowe zarówno w formie zbliżeniowej, jak i w tradycyjny sposób, po włożeniu karty do terminala płatniczego. Taki zestaw, wraz z funkcjonalnymi kasami Novitus online posiadającymi funkcje terminala kompleksowo wesprze Twój biznes oraz zapewni większe zyski.

Zawsze poprawna kwota na terminalu, bezbłędna i szybsza obsługa klienta

PIN Pad firmy Paytel wykorzystuje najnowsze technologie i jest podłączony z kasą za pomocą kabla USB, co pozwala zredukować ilość kabli, jakie są niezbędne do integracji tych dwóch urządzeń. Nie ma już potrzeby stosowania dodatkowych zasilaczy oraz kabli komunikacyjnych – PIN Pad jest zawsze gotowy do pracy dzięki stałemu połączeniu z kasą. Dzięki takiemu połączeniu sprzedawca nie potrzebuje już terminala wraz z kolejnym zasilaczem, a także nie musi martwić się wprowadzaniem kwoty płatności bezgotówkowej na PIN Padzie, ponieważ zrobi to za niego kasa Novitus z funkcjami terminala. Jest to znakomite rozwiązanie dla mało powierzchniowych biznesów, w których liczy się każda wolna przestrzeń. To duża wygoda obsługi urządzenia oraz komfort pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedawca nie musi już martwić o utrzymaniu porządku w miejscu pracy ze względu na minimalną ilość kabli.

 

 

Najlepszy sposób na płatności bezgotówkowe w Twojej firmie:

PIN Pad został skonstruowany, aby jego używanie było komfortowe oraz bezpieczne. Duże klawisze ułatwiające wprowadzanie kodu PIN, specjalne osłonki, które mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo podczas wprowadzania PINu. To cechy, które szczególnie ułatwią przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych, a jak wynika z nowych regulacji będziemy częściej wprowadzać kod PIN podczas zapłaty bezgotówkowej. PIN Pad połączony z kasą online jest odpowiedzią na potrzeby obu stron transakcji. Taki zestaw znacząco przyśpiesza płatność, a przecież na tym dzisiaj najczęściej zależy współczesnemu konsumentowi, który korzysta z karty płatniczej. Duże klawisze do wprowadzania PINu ułatwią obsługę każdemu, nawet starszym osobom oraz mającym pierwszy kontakt z tego typu urządzeniem.

 

 

Niezawodna łączność:

Pewne połączenie to jedna z kluczowych cech świadczących o wygodzie i jakości obsługi płatności kartą. PIN Pad do kas online korzysta z łącza kasy, zatem nie posiada osobnego modułu łączności. Zaletą takiego rozwiązania jest niezależność od słabego sygnału, który odpowiada za szybkość i ogólną możliwość poprawnego odczytu karty i dokonania płatności. To wyróżnia nasze nowe rozwiązanie, szczególnie kiedy porównamy je do najpopularniejszego i najczęściej obecnie stosowanego urządzenia – terminalu GPRS.
Trzeba wiedzieć, że przy kasach online za łączność i jego poprawność odpowiedzialny jest podatnik. Zatem to od niego zależy, jak dobrej jakości ono będzie. Jeżeli posiadamy GPRS i zmagamy się z problemem słabego sygnału, można go wyeliminować, korzystając np. z dodatkowej anteny. Nie pojawi się on przy PIN Padzie do kas online. Warto wspomnieć, że kasy online wyposażone są w różne moduły komunikacyjne, co przekłada się na dużą elastyczność w łączności kas z serwerami rozliczeniowymi VISA/Mastercard.

 

 

PIN pad za 0 zł  w pierwszym roku, a potem o połowę taniej niż tradycyjny terminal:

Dzięki rozwiązaniu POWER DUO (Kasa + PIN Pad) użytkownik może skorzystać z rozbudowanej oferty terminali firmy Paytel. Skorzystać z niej mogą także firmy uprawnione do uczestnictwa w programie fundacji Polska Bezgotówkowa. W tym wypadku użytkownik PIN Pada przez rok nie płaci za jego użytkowanie.  Po zakończeniu programu użytkownik może zdecydować się na dalsze używanie PIN Pada w bardzo atrakcyjnych warunkach. Koszt dzierżawy samego PIN Pada jest nawet o połowę niższy niż dzierżawa tradycyjnego terminala, który średnio wynosi ok. 30-40 zł miesięcznie. Cena za wynajem PIN Pada zaczyna się już od 16 zł miesięcznie bez minimalnej prowizji w wysokości 30 zł. Użytkownik inwestuje zatem w oszczędność, ponieważ taka opcja jest nawet dwa razy tańsza niż osobny terminal z kolejnym zasilaczem oraz PIN Padem.

 

 

Czy wiesz, że…

Klienci sklepów i lokali usługowych coraz częściej wybierają płatność kartą jako alternatywę dla gotówki. Wynika to z wygody, szybkości transakcji, a także bezpieczeństwa. Według danych NBP, pod koniec ubiegłego roku w naszym kraju było aż 40,4 milionów kart płatniczych, podczas gdy w drugim kwartale 2018, który był rekordowym w tym obszarze, kart było o 171 tys. mniej. Tendencja jest więc wzrostowa. Ponadto, zmieniają się zasady obsługi kas fiskalnych w lokalach usługowych, w których możliwość płatności kartą jest już prawie standardem, szczególnie w dużych miastach. Z tego powodu PayTel proponuje nowe rozwiązanie PIN PAD do kas online.

 

 

.

01.08 Od 2015 r. kasa fiskalna bez zwolnień do 20.000 zł obrotu

 

Mechanicy, lekarze, stomatolodzy, prawnicy, kosmetyczki – wszystkie te zawody nie będą miały możliwości korzystania od przyszłego roku ze zwolnienia z kasy fiskalnej. Zmienią się również zasady dotyczące pozostałych podatników.

 

Obecnie konieczność instalacji kasy fiskalnej dotyka co do zasady podatników, których obrót przekroczy 20.000 zł. Limit ten jeszcze nie dawno był dwa razy większy. Ministerstwo Finansów ogranicza go jeszcze bardziej tworząc listę zawodów, których przedstawiciele kasę powinni zainstalować przed pierwszą sprzedażą na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej lub na rzecz rolników ryczałtowych.

Ministerstwo Finansów jest w trakcie prac nad projektem rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Projektowane zmiany spowodować mają instalację kasy fiskalnej w każdym warsztacie samochodowym, kancelarii prawnej, gabinecie lekarskim, czy też stomatologicznym.

Zwolnienie z kasy fiskalnej rodzi potencjalną możliwość nadużyć podatkowych. Podatnik, który korzysta z niego może wpisywać obrót do odręcznie prowadzonej ewidencji (ewidencja sprzedaży VAT, po czym po zakończeniu dnia „wyrywać” kartę z ewidencji i wpisywać jedynie część obrotu i tak korzystać ze zwolnienia w nieskończoność. Powoduje to bardzo nikłą szansę na efektywność prowadzonej kontroli podatkowej.

 

Planowane zmiany mają zatem uszczelnić system kontroli oraz pozwolić na większą efektywność działań organów sprawdzających. W konsekwencji spowodować ma to wzrost wpływów budżetowych.

 

Uwaga: Czynności, które dodano do katalogu zobowiązujących stosować kasę fiskalną:

 • Usługi naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym opon, zakładania, bieżnikowania, regenerowania),
 • Usługi w zakresie wymiany opon i kół,
 • Usługi w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,
 • Usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, usługi prawne (w tym w zakresie doradztwa podatkowego), z wyjątkiem usług notariuszy w zakresie objętym wpisem do repertorium Ai P,
 • Usługi fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne,
 • Usługi gastronomiczne, z wyjątkiem świadczonych na pokładach samolotów oraz w stołówkach uczniowsko - studenckich
 • Dostawy perfum i wód toaletowych, z wyjątkiem towarów dostarczanych na pokładach samolotów.

Niewielka liczba klientów a zwolnienie z kasy

katalogu zwolnień z obowiązku instalacji kasy fiskalnej usunięte zostanie również zwolnienie, w myśl którego kasy nie muszą stosować podatnicy, którzy świadczą usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, o ile łącznie są spełnione następujące warunki:

 • każde świadczenie usługi dokonane przez podatnika jest dokumentowane fakturą, w której są zawarte dane identyfikujące odbiorcę;
 • liczba świadczonych usług, o których mowa w pkt 1, w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła 50, przy czym liczba odbiorców tych usług w tym okresie była mniejsza niż 20.
 • Inne zmiany w zwolnieniach

  Zwolnienia nie zastosuje się również do sprzedaży biletów i rezerwacji miejsc przy przewozach rozkładowych pasażerskich, gdzie dotychczas korzystano ze zwolnienia pod warunkiem, że zapłaty za wykonaną czynność dokonano w całości za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła.

  Na limit zwolnienia 20.000 zł nie będzie wpływała natomiast, dostawa nieruchomości oraz dostawa środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

 

 

 

             

      

 Nano E                                                                                        Mobile HS EJ                   

                                                                  

 
        
     Mała plus E                                                                                             Bingo HS EJ
                                                                             
   
LUPO                                                                 Neo EJ standard  
 
                                      

 

 

 

 

Odsłony: 11145

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
315854